رد پای پدرام امن زاده در معماری پروژه های عظیم

رد پای پدرام امن زاده در معماری پروژه های عظیم

معمار و معماری واژه های نام آشنا برای بسیاری از مردم می باشند. این کلمات و اصطلاحات نه تنها در میان متخصصان، بلکه در میان مردم عادی نیز رایج بوده و هنگامی از صحبت از معمار یا معماری می شود، معمولا اکثر مردم می دانند راجع به چه موضوعی صحبت می کنیم. معماری در واقع، فرآیند و نتیجه برنامه ریزی، طراحی و ساخت ساختمان ها و سازه های مختلف می باشد. معمار هم فردی است که وظیفه نقشه کشی، طراحی و به طور کلی معماری پروژه های مختلف را بر عهده داشته و بر روند اجرا و پیاده سازی آن نظارت می کند.

معمار فردی متخصص است که با در اختیار داشتن علم و دانش روز حوزه های معماری و طراحی، در کنار ذهنی خلاق و تخیلی قوی، قدرت تصمیم گیری بالا و صبر و حوصله، وظیفه طراحی و معماری پروژه های مختلف را بر عهده گرفته و آن را به انجام می رساند.
معماران بسیاری در سطح کشور در حال فعالیت بوده و سالانه پروژه های بسیاری توسط این قشر به انجام می رسد. اما در این میان، برخی از معماران در حوزه کاری خود بسیار حاذق و توانا بوده و پروژه های بزرگ و مهمی را به انجام رسانده اند. افرادی که با تلفیق تمام توانایی ها و مهارت های خود، اثری کم نظیر آفریده و نمونه ها و الگوهای طراحی و معماری را چند پله جابجا می کنند. در این مقاله قصد داریم با یکی از برترین معماران کشور یعنی آقای پدرام امن زاده (Pedram Amanzadeh) آشنا شویم. با ما همراه باشید.

پدرام امن زاده کیست؟

پدرام امن زاده (Pedram Amanzadeh) دارای مدرک DBA گرایش عمران – ساخت و کارشناسی ارشد مهندسی معماری ، همراه با تدریس در دانشگاه در رشته معماری فعالیت حرفه ای خود را در تهران و از همکاری با شرکت های مهندسین مشاور آژند شهر، عمارت خورشید و پیمان غدیر شروع کرد.

پس از آن، این معمار جوان دفتر معماری خود را تاسیس و فعالیت های مستقل خود را با پروژه های شهرک توریستی-تفریحی-اقامتی رویان پارک مازندران ، برج مسکونی پردیس زعفرانیه تهران ، برج مسکونی پارادایز الهیه تهران ، هنرستان ۷۵۰ نفره باغمیشه تبریز ، مجتمع مسکونی دروس تهران ، مجتمع مسکونی شهرک رشدیه تبریز ، برج مسکونی ارغوان تبریز ، کارخانه تجهیزات بیلیارد منطقه آزاد ارس ، ساختمان مسکونی نگارستان ششم پاسداران تهران ، مجتمع تجاری-اداری ظهیر الاسلام تهران ، مجموعه هتل-تجاری-تفریحی کاشان مال ، سازه فلزی نمایان طبقه آخر هتل اسپیناس پالاس تهران (رستوران اسکای لانژ) ، پروژه تجاری-تفریحی-خدماتی پرشین مال عسلویه و مرکز خرید پالادیوم تهران (تجاری-اداری-تفریحی-ورزشی-خدماتی) و بسیاری پروژه های دیگر شروع کرد. پس از اتمام پروژه مرکز خرید پالادیوم تهران، این معمار جوان شرکت مهندسین مشاور ویستا ویژن ساپرا را بنا نهاده و به عنوان موسس و مدیر عامل این شرکت ، فعالیت های حرفه ای خود در حوزه معماری را با طراحی مجموعه دریاچه، تجاری و پارکینگهای طبقاتی زیر دریاچه ایران مال (مجموعه آبنمای موزیکال ایران مال) و پروژه تجاری-تفریحی خانه مدرن پاسارگاد مشهد ادامه داد.

برخی پروژه های پدرام امن زاده

احتمالا شما نیز به ساختمان ها و مراکز چند منظوره بزرگ رفته اید. آیا تا به حال شده است از طراحی زیبا و معماری بی بدیل این ساختمان های زیبا و مجلل متعجب شده یا آن ها را تحسین کنید؟ ساختمان هایی وجود دارند که به قدری دقیق، زیبا و خلاقانه طراحی و معماری شده اند، که انسان را به حیرت وا می دارند. پدرام امن زاده یکی از معماران و طراحانی می باشد که پروژه های مختلف و متعددی را اجرا و آثار دیدنی و چشم نوازی را از خود بر جای گذاشته است. رد پای خلاقیت و مهارت این معمار شایسته و توانا را می توان در پروژه های بزرگ و مهمی همچون مجتمع چند منظوره پالادیوم تهران مشاهده کرد. اگر در شهر تهران زندگی می کنید یا به این شهر مسافرت کرده اید، احتمالا برای یک بار هم که شده به مرکز بزرگ پالادیوم سر زده اید.
• مجتمع پالادیوم یک مجموعه تجاری، اداری، ورزشی، تفریحی و خدماتی است که در زعفرانیه تهران، در زمینی به مساحت یکصد هزار متر مربع و در ۱۸ طبقه در بلوک شمالی و ۲۱ طبقه در بلوک جنوبی احداث شده است. در طراحی مرکز خرید پالادیوم، نگاه ارزشمند به انسان به عنوان محور خواسته‌ها و توجه ویژه در خلق فضایی برای ایجاد لذت خرید برای کاربران شده است. در معماری این مرکز، دکتر پدرام امن زاده سعی کرده است مجموعه ‌ای کامل برای گذراندن اوقات کاربران همراه با لذت و رفع نیاز های کامل آن ها در مراجعه به این مجموعه طراحی کند. طراحی داخلی تک تک فضاها بر اساس شرایط خاص معماری آن فضا و نوع کاربری و نیاز های آن، تمهیدات و روش ‌های خاص طراحی و معماری، پیش بینی و اجرا گردیده است. در تک تک فضا ها و طبقات این مجموعه زیبا و مجهز، طراحی های خلاقانه و چشم نواز حس خاصی به شما منتقل کرده و لذت حضور شما در این فضای خلاقانه را دو چندان می کند. پالادیوم یکی از مراکز بزرگ و لوکس ایران است که مطابق آخرین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا و با تکیه بر مهارت و توانایی معماران داخلی، طراحی و ساخته شده است. ساخت این مجتمع چند منظوره از سال ۱۳۸۸ شروع و در سال ۱۳۹۲ به پایان رسید. پدرام امن زاده معمار و طراح داخلی این مجتمع عظیم بود که در نهایت در سال ۱۳۹۳ به طور رسمی افتتاح شد و هم اکنون یکی از مراکز چند منظوره و خرید برندهای لوکس در تهران می باشد.
• از دیگر پروژه های این معمار جوان و توانا به عنوان مدیر عامل و موسس شرکت ویستا ویژن ساپرا می توان به پروژه تجاری-تفریحی خانه مدرن پاسارگاد اشاره کرد. این مجموعه هم اکنون در حال ساخت بوده و بزودی به عنوان بزرگترین مجتمع تخصصی خانه مدرن، مبلمان و دکوراسیون داخلی در ایران فعالیت خود را در مشهد آغاز خواهد کرد. این مجتمع در زیربنایی به مساحت ۱۴۰ هزار متر مربع و بیش از ۱۰۶ هزار متر مربع پارکینگ، خدمات رفاهی و تفریحی در محور مشهد-شاندیز در حال احداث می باشد. این مجموعه چند منظوره بوده و امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری همانند رستوران، کافه، باشگاه های ورزشی، استخر و سینما در آن یافت می شود، اما تمرکز آن بر روی مبلمان و دکوراسیون داخلی می باشد. خانه مدرن پاسارگاد ، نخستین بازار تخصصی مبلمان و دکوراسیون داخلی کشور با ۴۷۱ واحد تجاری (بیش از ۶۲ هزار متر مربع) و ۲۰۰ واحد تجاری دوبلکس است که برای نخستین بار در ایران، مجموعه ای عظیم از کالا و خدماتی که در دکوراسیون و طراحی داخلی یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد را زیر یک سقف گرد آورده است. پدرام امن زاده (Pedram Amanzadeh) به عنوان موسس و مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور ویستا ویژن ساپرا و مدیر پروژه و معمار داخلی ، بازنگری فاز یک معماری، طراحی داخلی، طراحی فاز دو معماری و طراحی علايم و گرافيك محیطی آن را بر عهده دارد.

توسعه معماری با تکیه بر مهارت معماران توانا

با توجه به سابقه درخشان و پر بار پدرام امن زاده در طراحی و معاری پروژه های بزرگ و ملی، می توان وی را یکی از معماران جوان و حاذق کشور نام برد که با تکیه بر همت، مهارت و توانایی های خود، پروژه های عظیمی را بر عهده گرفته و ناممکن را ممکن ساخته است. شایسته است از دانش و مهارت این مهندسین در پروژه های بزرگ و کوچک استفاده کرده و صنعت معماری، طراحی و ساخت و ساز کشور را به جلو پیش برانیم.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی فارسیها هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.