۱۷ نکته موفقیت از زبان بیل گیتس!

با سلام و احترام خدمت همراهان عزیز تر از جان  مجله فارسی ها.

امروز با ۱۷ راه (نکته) موفقیت از زبان بیل گیتس در خدمت شما هستیم.

بیل گیتس ثروتمند ترین مرد روی زمین هست که صاحب و موسس Microsoft است. که بیشترین استفاده از سیستم عامل های کامپیوتری از ویندوز(Windows) شرکت مایکروسافت ایشون هست.

Bill Gates

 

۱_هرچه سریع تر شروع کن!

اولین درسی که میشه از بیل گیتس گرفت اینه که هرچی زود تر شروع کنی.

بیل گیتس از ۱۳ سالگی کار خود را با کامپیوتر ها شروع کرد.وقتی که بزودی کاری را شروع کنی یا همان موقعی که باهاش آشنا شدی باهاش کار کنی.در طولانی مدت در اون کار حرفه ای شدی.

هرچه زود تر شروع کنی,از لحاظ روانی هم قوی تر شدی و کمتر تحت تاثیر حرف های منفی و (تو نمیتونی)مردم قرار میگیری.

۲_وارد شراکت شو

بیل گیتس خیلی جسور برای وارد شدن و ساختن شراکت ها بود.و همیشه سعی میکرد با افراد موفق تر و بهتر خودش کار کند و اراده او او را به شریکی کامل و با ارزش برای دیگران تبدیل میکرد.او شراکت ها را پر از موقعیت ها میدید و معتقد بود که حداقل یک یا دو درس حتما از افراد یاد میگیره.

اما تنها سود شراکت این نبود,بلکه باعث ساختن روابطی با افرادی میشد که در اهداف آینده اش کمک خواهند کرد.

۳_فکر نکن تحصیلاتت تمام شه پول پارو میکنی!

بیا صادق باشیم,قرار نیست بعد از تحصیلات دبیرستان یا دانشگاه سریعا وارد درآمد زایی شی,پس اگه فکر میکنی که بعد از تحصیلاتت قراره نونت تو روغن بیوفته,بهتره خودتو گول نزنی.مهم نیست چقدر تحصیلات داری تو به تجربه برای صعود نیاز داری.تو هیچ وقت مدیر عامل یک شرکت بین الملی مولتی میلیاردی نمیشی فقط بخاطر اینکه مدرک مدیریت داری.

دو حالت برای اینکار وجود داره یا شرکت خودتو بزنی و سخت تلاش کنی یا وارد یک شرکت شی و با سخت کوشی ثابت کنی که لیاقت همچین پستی رو داری.

۴_سعی کن هرچه زودتر رییس خودت شی

بیل گیتس در سنین پایین  رئیس شد. و سزاوار آن بود، و این امر او را با موقعیتی عالی و با کنترل خالص بر موفقیت خود در موقعیت عالی قرار داد.

۵_انقد مشکلات رو بهونه نکن,ازشون درس بگیر

مقصر دونستن دیگران برای مشکلاتت چه فایده ای داره؟

چه کسی را می خواهید گول بزنید؟ اشتباهات شما به عهده شماست ، آنها تقصیر شخص دیگری نیستند ، بنابراین جلوی سرزنش دیگران را بگیرید تا سعی کنید وجدان خود را از گناه خلاص کنید.

اشتباهات ساخته شده اند که از آنها در بگیریم. و می دونی وقتی برای بار دوم اتفاق افتاد ​ ،میدونید که تو همون شرایط چه کاری باید انجام بدی و باور کنید ، در بیشتر موارد دوباره مرتکب یک اشتباه تکراری نمیشید.

۶_متعهد و با انگیزه باش

من فکر می کنم این همیشه توسط هر کارآفرین به عنوان توصیه  خوب به دیگران ارائه می شود. شما باید به آنچه دوست دارید متعهد باشید و به آنچه انجام می دهید اشتیاق زیادی داشته باشید.

افراد موفق در این جهان  کارشون رو  بسیار ساده جلوه می دهند زیرا آنها کاملاً عاشق کارهایی هستند که انجام می دهند. اگر چیزهای خیلی استرس زا و خیلی سخت را می یابید ، من مطمئن نیستم که روی کار درستی تمرکز می کنید.

۷_زندگی بهترین مدرسه است ، نه دانشگاه یا کالج

مهم نیست که چندتا کتاب می خونید ، مهم نیست چندتا تست با نمره خوب دارید ، هیچ چیز از دانشگاه یا کالج نمی تواند به درستی شما را برای زندگی در دنیای واقعی آماده کند. مشاغل و کارفرمایان در زندگی واقعی فقط شامل تحصیل و آموزش آنها نمی شود. این کار زندگی واقعی است که شما باید قادر به انجام آن باشید ، در غیر این صورت اخراج خواهید شد

۸_با خرخونا و زرنگ ها خوب باشید

درست است ، افرادی که احتمالاً آنها را “افراد خرخون” صدا می کنید ، در واقع کسانی هستند که سخت ترین کارها را می کنند ، باهوش ترین هستند و برای موفقیت مصمم هستند.

اگر با این افراد خوب نبوده اید یا نیستید دارید با زندگی شاخ تو شاخ میشید,چون ممکنه روزی با اونها کار کنید یا برای اونها تو شرکتشون کار کنید.هنوزم فکر میکنید متونید شغلی پیدا کنید؟

۹_تلویزیون زندگی واقعی نیست

بیل گیتس میگه:جذب تلویزیون نشید,مردم تو دنیای واقعی همیشه تو کافی شاپ نیستن و در حال تلاش برای زندگی شون هستند.

زندگی واقعی دشوار است و هرکسی که در هر جایی نزدیک به موفقیت باشد ، تمام روز در کافه ها  ننشسته و با دوستان خود صحبت نمیکنه. این افراد برای پرداخت صورتحساب خود و بهبود اوضاع مالی خود مشغول کار سختی می شوند.

۱۰_زندگی عادلانه نیست

یکی دیگر از درس هایی که میشه از بیل گیتس گرفت اینه که زندگی عادلانه نیست.مهم نیست که در زندگی چقدر سخت کار کنید ، همیشه مواقعی وجودداره که اوضاع بر وفق مراد نیست ، شاید به هیچ وجه تقصیر خودتان نباشد. چیزهایی که شما نمی توانید کنترل کنید. شما شاید ناراحت بشید ، اما باید بتونید ادامه بدید.

۱۱_آماده برای ریسک کردن باش

شروع یک تجارت کمی شبیه به قمار است ، شما همیشه مطمئن نیستید که پیروز خواهید شد یا نه. با این حال ، تنها تفاوت در این است که شما می توانید استراتژی و برنامه ریزی کافی داشته باشید تا موفقیت شغلی خودتون رو تضمین کنید.

این نقل قول از بیل گیتس نه تنها در مورد کارآفرینان قابل استفاده است بلکه می تواند در کل زندگی نیز کاربرد داشته باشد. جهان پر بی ثباتی ها است. زندگی هیچ قانونی ندارد و شما باید برای رسیدن به مقصد خود موارد خاصی را قربانی کنید. مردم قدم برمی دارند و شما را طرد می کنند اما در پایان روز ، اگر بتوانید شجاعت ادامه کار را بدست آورید ، هیچ چیز در راه شما نخواهد ایستاد.

۱۲_هیچ وقت سعی نکن یک شبه موفق شی

هیچ چیز آسان نیست و این شامل موفقیت است. بیل گیتس و پل آلن مایکروسافت را در سادگی تمام شروع کردند اما با صبر و حوصله و سخت کوشی توانستند از مبارزاتی که با آنها روبرو شدند سربلند بیرون بیایند.این فقط نشان می دهد که هیچ  میانبری برای موفقیت وجود ندارد ، دوست من, برای ساختن یک امپراتوری  یک عمر فداکاری زمان لازم است تا این امپراطوری ادامه داشته باشه.

۱۳_به کسی که هستی افتخار کن

بسیاری از مردم ناامید می شوند زیرا به اندازه فردی که الگو قرار داده اند هوشمند ، ثروتمند و با استعداد نیستند. ممکن است ناامید شوید زیرا به اندازه بیل گیتس موفق نیستید ، اما باید با واقعیت روبرو شوید که همه ما متفاوت متولد شده ایم. هر فرد توانایی های منحصر به فرد خود را دارد و شما باید این واقعیت را قبول کنید. اگر شروع به قدردانی از خود و آنچه را که آن استعداد داری کنی ، با اطمینان بیشتری به انجام کارها به روش خود خواهید داشت.

۱۴_همیشه فروتن باش

این عالیه که برای موفقیت و همه چیزهایی که با آن همراه است رویاپردازی کنی. بسیار عالی است با این حال ، اگر اجازه دهید آن را به سر خود وارد کنید و فکر کنید که غیرقابل نفوذ هستید ، این چیزی نیست که شما آنرا موفقیت نامیدید. زندگی مثل یک چرخ است ، غیرقابل پیش بینی است. امروز می توانید در صدر باشید اما در انتهای قسمت بعدی مخالف الان. (به من اعتماد کن!) بهتر است که در همه اوقات فروتن بمانید و هرگز در وهله اول آنچه را که در آنجا به دست آورده اید فراموش نکنید.

۱۵_به مثبت نگر باش و عاشق یاد گیری باش

بیل گیتس همیشه مشتریان راضی نداشت و  تعداد زیادی از مشتریان ناراضی  نیز داشت ، اما شما می دانید چیه؟ او هرگز این را چیزی منفی نمی دانست. در عوض ، او انتقادات مشتریان خود را با قلب میپذیرفت و در استفاده از آنها برای بهبود کار خود استفاده کرد. وقتی مردم انتقادات و انتقادهای بد را می شنوند ، به راحتی دلسرد می شوند و تلاششان برای موفقیت فراتر نمی رود. اما اگر به این فکر کنید ، اگر دقت کنید ، این  انرژی منفی بیشتر از آنچه متوجه می شوید به شما کمک می کند. از اشتباهات و کاستی های خود بیاموزید و از آن به عنوان درس استفاده کنید تا در کاری که انجام می دهید بهترین باشید.

۱۶_شکست هارو قبول کن و ادامه بده

شکستها مهمتر از موفقیت هستند ، زیرا با  شکست شما موفق می شوید. شکست بزرگترین درس زندگی و دانشی است که همه چیز را تغییر می دهد. وقتی شکست میخورید ، می توانید درس بگیرید ، و وقتی موفق میشد خوشحال هستید ، مردم شما را ستایش می کنند و همه حاضر هستند به شما کمک کنند. اما وقتی شکست بخورید ، همه چیز تاریک است و می میفهمید که رنج چیست. کم کم خوب را از بد و واقعی یا تقلبی تشخیص میدهید.  همیشه به درسهایی که آموخته اید در هنگام ناکامی اهمیت بیشتری دهید. از تجربه شکست ها در  سفر زندگی به عنوان  سلاح خود استفاده کنید.

۱۷_موفیقتت رو با دیگران سهیم شو

آخرین درسی که میشه از بیل گیتس گرفت اینه که:موفقیت هارو با دیگران سهیم شو.تو تمام سختی و احساسات راه اندازی کسب و کار کوچیک رو میدونی و خیلی از موانع رو تجربه کردی,یک موفق واقعی همیشه از دیگران حمایت و به اونها آموخته های خودش رو آموزش میده.و همچنین انگیزه ای که نیاز دارن رو در اختیارشون میزاره.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.