۱۷راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

۱۷ راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

بهتر یا بدتر شدن ، تحصیل بخشی از زندگی دانشگاه است.برای بهتر شدن نیاز به صبر ، تمرین و آزمایش و خطا دارید
در مورد مطالعه روشهای مناسب ، نکات زیر را در نظر بگیرید
(ممکن است تکنیک هایی را پیدا کنید که به شما کمک می کند از کلاس های دانشگاه خود بیشترین بهره را ببرید (هم کلاس های جذاب و نه چندان جذاب

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

۱٫به موسیقی گوش دهید

در حالی که برخی از متخصصان استدلال می کنند که توانایی تمرکز در هنگام سکوت یا گوش دادن به موسیقی در حین تحصیل به ترجیح شخصی واگذار شده است
، بسیاری موافق هستند که پخش انواع خاصی از موسیقی می تواند دانش آموزان را درگیر بخش هایی از مغز خود کند
که به آنها کمک کنید توجه کنند و پیش بینی کنند. لازم به ذکر نیست ، گوش دادن به موسیقی ممکن است روحیه شما را بهبود بخشد و به طور کلی دیدگاه شما را در مورد مطالعه تغییر دهد.

۲٫ورزش کنید

فواید ورزش بر روی مغز در زمینه های بهداشت ، آمادگی جسمانی و روانشناسی به خوبی مشخص شده است.
مطالعات نشان می دهد که قدرت مغز ما حتی پس از یک تمرین کوتاه مدت تقویت می شود ،زیرا بدن ما اکسیژن و مواد مغذی را به مغز می ریزد.
به گفته دکتر داگلاس شکستن عرق اندکی قبل از ترک کتاب می تواند هوشیارتر ، بازتر و قادر به یادگیری اطلاعات جدید در طول جلسه مطالعه بعد از تمرین باشد.

۳٫ریلکس کنید

استرس مانع یادگیری میشود.محققان دریافتند كه استرس به مدت كوتاه مدت دو ساعت می تواند درگیر هورمونهای آزاد كننده كورتیكوتروپین باشد كه روند ایجاد و ذخیره خاطرات را مختل می كند.
انجام استراحت در مطالعه برای ورزش کردن یا کشیدن چند نفس عمیق در صورت کاهش سطح استرس به مطالعه شما کمک می کند.

اگرچه ممکن است فکر کنید که جلسات تحصیل در اواخر شب برای موفقیت تحصیلی شما مضر نیست ، تحقیقات نشان می دهد که آنها لزوماً ایده بدی نیستند.
علاوه بر این ، برخی روانشناسان حتی دانشجویان را ترغیب می كنند كه از امور روزمره زندگی دانشجویی خود خسته شوند ، به خصوص وقتی كه برای تحصیل در امتحان میان ترم

۴٫وقتی در هنگام مطالعه خسته شدید کمی استراحت کنید

تحصیل در خسته ترین حالت ممکن است به مغز شما کمک کند تا مهارت های جدیدی مانند صحبت کردن با یک زبان خارجی یا نواختن سازها را حفظ کند.
حتی یک اصطلاح برای آن وجود دارد: یادگیری خواب. از آنجا که فرآیند ادغام حافظه بهترین عملکرد خود را در هنگام خواب آرام انجام می دهد
، مغز شما می تواند در زمان استراحت ، ترمیم و فعال سازی مجدد مورد نیاز خود را انجام دهد. همه این بدان معنی است که بررسی مطالب مطالعه قبل از خواب می تواند به شما در یادگیری مغز کمک کند حتی در خواب.

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر
17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

۵٫جایتان را عوض کنید

تغییر مناظر بر تواناییهای یادگیری و تمرکز تأثیر می گذارد. روبرت بیورک ، روانشناس ، پیشنهاد می کند که رفتن به اتاق دیگری برای مطالعه (یا رفتن یک قدم بیشتر و یادگیری در میان بزرگهای خارج از خانه) می تواند هم غلظت و هم سطح حفظ شما را افزایش دهد.

۶٫عبور از فراموشی

دانشمندان کاوش در “منحنی فراموشی” را در سال ۱۸۸۵ شروع کردند ، اما این مفهوم برای عادات مطالعه امروز مفید است. نکته اصلی “منحنی فراموشی” این است: اولین باری که سخنرانی می شنوید یا چیز جدیدی را مطالعه می کنید ، ۸۰٪ از آنچه که تازه آموخته اید را حفظ می کنید – اگر مطالب را طی ۲۴ ساعت مرور کنید. خوشبختانه ، این اثر تجمعی است. بنابراین پس از یک هفته ، شما می توانید ۱۰۰٪ از همان اطلاعات را پس از تنها پنج دقیقه بررسی حفظ کنید. به طور کلی ، روانشناسان قبول دارند که این نوع مطالعه از فاصله زمانی بهترین است و دانشجویان باید به روزی که مطالب را آموخته اند نزدیکتر از روز آزمون باشند.

 

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر
17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

 

۷٫از فراخوان فعال استفاده کنید.

این روش بحث برانگیز مطالعه موضوعی داغ در سال ۲۰۰۹ بود ، هنگامی که یک استاد روانشناسی مقاله ای را منتشر کرد که به دانشجویان توصیه می کرد از کتابخوانی و خواندن کتاب های درسی استفاده کنند – که به گفته وی ، دانش آموزان صرفاً دانش آموزان را به سمت فکر کردن سوق می دهند که آنها مطالب را بهتر از آنچه می دانند انجام دهند زیرا این درست است. در برابر آنها. در مقابل ، او به دانشجویان پیشنهاد كرد كه از فراخوان فعال استفاده كنند: بستن كتاب و تلاوت هر آنچه را كه می توانند تا آن نقطه به یاد آورند ، برای تمرین خاطرات بلند مدت است.

۸٫از سیستم لایتنر استفاده کنید.

دانشمند آلمانی ، سباستین لایتنر که به عنوان مبدأ آن نامگذاری شده است ، دانش آموزان را مجبور می کند تا با تکرار ، مطالبی را که آنها حداقل می دانند از طریق تکرار بیاموزند. این سیستم شامل کارتهای منتقل شده با سؤالات به درستی جواب داده شده در زیر یک جعبه و حرکت کارتهای با پاسخ نادرست به جعبه اول است. بدین ترتیب کارتهای کادر اول بیشتر مورد مطالعه قرار می گیرد و فاصله دانشجو بیشتر می شود زیرا دانش آموز از خط پایین می رود و او را مجبور می کند اطلاعات و اطلاعاتی را که نمی داند دوباره و دوباره مرور کند.

۹٫ازمایش های عملی انجام دهید.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان می دهد دانش آموزانی که پس از یادگیری مطالب خود را با یک تست عملی آزمایش کردند ، ۵۰٪ بیشتر از اطلاعات را در هفته پس از همسالان خود که آزمایش عملی نکردند ، حفظ کردند.

 

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر
17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

 

۱۰٫ارتباط اینجا کنید پیوند دهید.

 

کارشناسان معتقدند که تفاوت بین “زبان آموزان آهسته” و “دانش آموزان سریع” در نحوه مطالعه آنها است. به عنوان مثال ، به جای حفظ کردن ، “یادگیرندگان سریع” بین ایده ها ارتباط برقرار می کنند. این فرایند که به عنوان یادگیری متنی شناخته می شود ، دانش آموزان را ملزم می کند تا روش های یادگیری خود را سفارشی کنند ، بنابراین ارتباطاتی ایجاد می کنند که باعث می شود همه اطلاعات در جای خود قرار بگیرند و برای آنها به صورت جداگانه حس کنند. برخی دانش آموزان می یابند که ضبط تمام اطلاعات بصری در یک مکان (مانند صفحه روی کاغذ یا تخته سیاه) می تواند به نقاشی یک تصویر کامل تر کمک کند و به اتصالات آنها در فرایند یادگیری کمک کند.

 

۱۱٫روش یادداشت FENYMAN را امتحان کنید.

رابرت فینمن ، فیزیکدان ، این روش یادگیری مبتنی بر سازمان را با نوشتن صفحه عنوان یک دفترچه خالی ، نوت بوک چیزهایی که نمی دانم در آن ایجاد کرده است. از آنجا ، او در تلاش برای درک حتی پیچیده ترین مفاهیم ، روش ساختارشکنی و بازسازی ایده ها را توسعه داد. برای استفاده از این روش و یادگیری نحوه مطالعه مؤثر ، ابتدا آنچه را که می خواهید یاد بگیرید ، شناسایی کنید. سپس سعی کنید آن را همانطور که می خواهید برای یک کودک پنج ساله توضیح دهید. روش Fenyman برای استفاده از قیاس ها برای نشان دادن بیشتر مفهوم شما ایده آل است (به عنوان مثال ، یک درخت بونسای دقیقاً مانند یک درخت بزرگ اما کوچکتر است)

 

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر
17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

۱۲٫نقش یک معلم را بازی کنید

تحقیقات نشان می دهد که دانش آموزان حافظه بهتری دارند و هنگامی که می خواهند اطلاعات جدید را بیاموزند و انتظار دارند که آن را به شخص دیگری آموزش دهند ، توانایی های دیگری را به خاطر می آورند. این امر منطقی است ، زیرا معلمان نه تنها به یادگیری اطلاعات برای خودشان بلکه در سازماندهی عناصر اصلی اطلاعات گفته شده متعهد شده اند تا آن را به روشنی برای دیگران توضیح دهند. مطالعات همچنین حاکی از آن است که دانش آموزان بیشتر مشغول کار هستند و به طور غریزی به دنبال روشهای فراخوان و سازماندهی در صورت انتظار می رود که نقش “معلم” را بر عهده بگیرند. این موضوع می تواند به ویژه در مورد موضوعاتی مانند درک مطلب و علم خواندن مؤثر باشد ، اگرچه بخشی از سحر و جادو شامل کار کردن با نحوه “آموزش” هر موضوع به صورت موردی است.

۱۳٫درمورد فکر خود فکر کنید

فراشناخت ، یا فکر کردن در مورد تفکر ، به خودآگاهی شکوفا می شود. برای رسیدن به این هدف ، دانش آموزان باید بتوانند سطح مهارت خود و جایی که در مطالعات خود هستند را ارزیابی کنند ، و همچنین بر بهزیستی عاطفی آنها پیرامون فعالیت های مطالعه استرس زا به طور بالقوه نظارت کنند.

در حالی که روشهای مطالعه در بالا استراتژیک و متمرکز است ، نکات زیر به ما یادآوری می کند که می توانیم در هنگام مطالعه ، “بیش از حد آن” را اضافه کنیم

 

17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر
17راه علمی اثبات شده برای مطالعه ی بهتر

۱۴٫زیاده روی و افراط ممنوع

وسوسه نشوید مدت زمان محدود برای مطالعه هر موضوع ، بهتر می توانید به سمت کار دیگری بروید.

۱۵٫ به موضوعات متفرقه فکر نکنید چند وظیفه ای را متوقف کنید.

به عنوان مثال ممکن است فکر کنید که هنگام مطالعه ، دو پرنده را با یک سنگ به قتل می رسانید ، اما در واقع عادات مطالعه ضعیفی را تشکیل می دهید. به گفته محققان ، به اصطلاح “چند وظیفه ای” زمان مطالعه شما را تمدید می کند و در نهایت ممکن است به نمرات شما آسیب برساند.

 

۱۶٫یک سبک خاص یادگیری را فراموش کنید
حققان و کارشناسان یادگیری در مورد مفهوم سبک های یادگیری بحث می کنند ، برخی حتی تا آنجا پیش می روند که می گویند وجود ندارد. نتیجه گیری ما این است: علیرغم میزان کار در مورد این موضوع ، دانشمندان “واقعاً هیچ مدرکی” برای حمایت از مفهوم سبک های یادگیری پیدا نکردند ، اگرچه آنها این امکان را برای تحقیقات بیشتر در سالهای بعد باز گذاشتند. توصیه می کنیم از تلاش خود خارج نشوید و سعی کنید مواد خود را به سبک خاصی متناسب کنید زیرا ممکن است ارزش وقت یا تلاش نباشد.

 

۱۷٫حاشیه نویسی
خلاصه نویسی
خط کشیدن زیر نکات مهم
و کلید برداری می‌تواند
کیفیت مطالعه شمارا بالاببرد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.