ماجرای قتل آتنا اصلانی

ماجرای قتل آتنا اصلانی

در ادامه این مطلب از مجله آنلاین فارسی ها با ماجرای قتل آتنا اصلانی دختر بچه ۷ ساله پارس آبادی در خدمتتون هستیم .

ماجرای قتل آتنا اصلانی

به گزارش فارسی ها ظهر ۲۸ ام خرداد ماه سال جاری بود که آتنا دختربچه پارس آبادی به طرز مرموزی گم شد .

رنگرز محل بنام اسماعیل در همان روز حادثه برای دلداری پیش پدر آتنا رفت و برای او ترشی برد .

اسماعیل همواره سعی می کرد تا ذهن پدر آتنا را درگیر بقیه کند حتی سعی کرد ماجرای گمشدن آتنا را به گردن مرد ۳۵ ساله اهل همان محل که خودکشی کرد بیندازد .

به این دلیل که آتنا در روز سرقت ۶ النگو ، انگشتر و گوشواره داشت احتمال دزدیده شدنش خیلی بالا بود به همین خاطر کارآگاهان پلیس وارد عمل شدند .

با بازبینی دوربین هایی که در نزدیکی محلی بود که پدر آتنا اصلانی دستفروشی می کرد مشخص شد که یکی از دوربین ها تصویر آتنا را در حالیکه از محل دستفروشی پدرش دور می شد را ضبط کرده است اما دوربین بعدی که متعلق به یک بانک در مسیر آتنا بود تصویری را ضبط نکرده بود .

پس آتنا قبل از رسیدن به دوربین دوم دزدیده شده بود . از طرف دیگر به دلیل حضور دست فروشان در کنار خیابان و همینطور جوی آب امکان اینکه آتنا اصلانی دختر ۷ ساله به طرف دیگر خیابان رفته باشد اصلا وجود نداشت .

مغازه اسماعیل رنگرز در همین مسیر قرار داشت و آتنا گاهی وقت ها برای آب خوردن به آنجا می رفت .

پس ماموران حدس زدند که روز حادثه آتنا به آنجا رفته است بنابراین اسماعیل رنگرز به عنوان اولین مظنون پرونده مورد بازجویی قرار گرفت و ادعا کرد که آتنا اصلانی اصلا به آنجا نرفته و اصلا او را در روز حادثه ندیده است .

پس از گذشت ۱۸ روز جسد آتنا در پارکینگ خانه در داخل یک بشکه آبی رنگ پیدا شد .

دادستان پارس آباد گفت : ما با یک قاتل حرفه‌ای روبرو هستیم که در گذشته هم چندین پرونده بر علیه وی تشکیل شده اما به دلیل نبودن دلایل کافی متهم آزاد شده است . قاتل انگیزه خود را از قتل آتنا اصلانی انگیزه مالی عنوان کرده است .

قاضی ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت : نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان می دهد آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی پیش از قتل هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است .

این پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت بررسی و رسیدگی می شود . خشم و غم مردمی از مرگ دلخراش آتنا حدود ۳۰ روز پیش بود که عکس این دختر در شبکه‌های مجازی توسط کاربران دست به دست شد تا شاید فرجی حاصل شود و آتنا اصلانی به آغوش گرم خانواده‌اش برگردد .

حتی برخی از بازیگران و هنرمندان سینما و تلویزیون نیز برای پیدا کردن آتنا اصلانی در صفحات شخصی‌شان از مردم برای پیدا کردن دختربچه اردبیلی کمک خواسته بودند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

17 دیدگاه در “ماجرای قتل آتنا اصلانی

قتل موضوعی اجتماعی است و نه شخصی. و دادگاه و هیئت منصفه به نمایندگی از طرف اجتماع باید در مورد سرنوشت قاتل تصمیم بگیرند و هیچ شخصی حتی بستگان درجه یک مقتول صلاحیت رسیدگی به موضوع قتل و سرنوشت قاتل را ندارد. آزاد کردن یک قاتل بالفطره، و یا به دارآویختن قاتلی که دارای اختلالات روانی بوده و در زمان وقوع جرم در شرایط روحی و روانی نامساعدی قرار داشته، بدون توجه به شرایط و انگیزه های قتل و تاثیرات آن بر جامعه که مستلزم بررسیهای کارشناسانه و عمیق و علمی است و ممکن است به راه حل سومی مانند زندان و یا کانونهای اصلاح ختم شود، صرفا با رجوع به نظر صاحب خون، عملی ساده انگارانه و به دور از عقل و منطق است. اگر در جوامع کوچک و بسته و بیابانی، موضوع قتل میتوانست امری شخصی تلقی شود و اشخاص حق داشتند که مستقیما در مورد سرنوشت قاتل تصمیم بگیرند. در جوامع بزرگ و پیچیده و دارای مدنیت که کشتن یک فرد میتواند بصورت مستقیم و غیر مستقیم به شدت بر روی منافع کل اجتماع تاثیرگذار باشد، قتل به موضوعی کاملا اجتماعی و عمومی تبدیل میشود و سپردن سرنوشت قاتل به دست صاحب خون بی معناست و موضوعیت ندارد.

اینو باید بگیرن اینقدر زجرش بدن تا بمیره ، ادای ادمای روشن فکر و متمدن رو هم در نیارید ، هیچ حیوونی این کاررو نمیکنه که این فرد کرده ، یه کلیپ مال حیوونا بود نگاه میکردم شیره نتونست بچه آهو رو بخوره بهش پناه داد هر چند اون از روی غریزه عمل میکنه و ما از روی اختیار . مع هذا به جای این دریوریا و بازی کردن با کلمات هیچی نگی سنگین تری ، میخوای به دیگران بفهمی دایره لغات چقدر زیاده اینجا جاش نیست

این حرفها و بهانه ها نشانه روشنفکری و متمدن بودن نیست اگر تو به جای خانواده مقتول بودی چکار میکردی این مطلبی که نوشتی داغ دل اونها رو بیشتر میکند .بریم سر اصل مطلب و جواب دادن به مطلب تو:
اولا که : قصاص تنها حکمی در قرآن است که تصمیم درخواست و حتی حق اجرای آن و نیز عفو و بخشش به دست اولیای دم است . و اینکه اجرای قصاص رو که حقی الهی است و حق اولیای دم و به هیچ وجه کسی نمیتواند این حق را از صاحب ان بگیرد
به نظرت عمل و اجرای دستورات قرآن نشانه ساده اندیشی و به دور از عقلانیت است ؟؟؟ !!!
اگر اینگونه فکر میکنی پس حکم خدا را قبول نداری و اگر نداری پس مسلمان و پیرو اسلام نیستی و اگر این موضوع باشد که مسئله فرق میکنه ولی در دیگر ادیان الهی صاحب کتاب هم قصاص حق صاحب ان است ولاغیر
القای تاثیر منفی اجرای حکم قصاص بر جامعه بهانه ای بیش نیست . چگونه میتوان منکر حق ولی دم باشی و آنرا سلب کرده و به دست هیئت منصفه بدهیم و بهانه جنون آنی و اختلالات روانی را دستمایه تبرئه قاتل کنی.شرایط روحی خانواده مقتول رو هیچکس نه میفهمد و نه درک میکند. انهم چنین جنایتی با یک دختر بچه. پس با این مطالب داغشان رو تازه نکن. به نظرم مطلبی که نوشتی کاملا یکطرفه و دفاع از قاتله
اگر یک لحظه به این فکر میکردی که در صورت نبود حق قصاص چه هرج و مرج و کشت و کشتاری راه می افتاد چنین حرفی نمیزدی.هر کسی بدون ترس از مجازات اعدام دست به کشتار سایرین میزد.
وسلام

جوگیر نشو داداش ما به همین بیابون عادت داریم. تو که افکارت متمدنه تو بیابون واینسا

آقا بنظر من هرکدوممون هم اگر در موقعیت بودیم همین کارو می کردیم تتزه خداروشکر کار به تجاوز نکشیده بود
این پیامو برای جلب توجه یا اینکه از فامیلای قاتل باشم ندادم
ولی واقعا خبر عجیبی نبود
خیلی خیلی خیلی فجیع تر می تونست رخ بده

آقای متمدن
اولأ جامعه مااونقدرمتمدن نشده که ازین اتفاقا کمتر رخ بده
دوما اگه تو خودت جای اون خانواده بیچاره بودی همین مزخرفاتو میگفتی؟

معمولا باید این مورد از جرم ها بررسی روانشناسانه بشه و افکار و روان فرد بررسی بشه برای پیشرفت علم یا جلوگیری از اتفاقات مشابه.
اما این مورد هم مثل مورد بیجه ممد(اسمشو مطمئن نیستم)چون خانواده خیلی شاکیه نمیشه تحقیق انجام داد و اعدام سریع صورت میگیره.

بنظرمن بااین شخص بایدهمون رفتاری روکه بادختربچه کرده انجام میدادن مگه اون بچه چیکارکرده بود ک اون مرد این بلا روسرش اورد حقش بود۷باراعدامش کنن یه دختربچه۷ساله چی داشته ک چشمشوگرفته مردتیکه هوس باز هم آبروی خانوادشوبچه های خودشوبرده هم خانواده آتنا

به نظر من این گرگ صفت رو باید ابتدا دست و پاشو قطع کرد و سپس انداخت تو دیگ روغن داغ. اونم آرام آرام تا زجر کشیدنش رو همه ببینند تا درس عبرتی بشه برای همه مجرمین. اینجور مجازات ها باشه تا کسی جرات نکنه حتی به فکرش هم این کارها خطور نکنه.
من بودم همینکارو می کردم.

سلام دوستان،بایدبه عرضتون برسونم که بادوستانی که باحکم قصاص موافقت دارن کاملا موافقم.انسانی که دلش وعقلش بهش این اجازه رودادن که بااین دختر معصوم این کار ناشایست روبکنه وبعدم باتمام بی رحمی اون روبه قتل برسونه مطمئنا بازم ممکنه این کاروانجام بده.نمیگم توبه جواب نمیده میخوام بگم که توبه دیگه فایده ای نداره و وجود این مردهم دیگه فایده نداره.اگر قصاص انجام نشه دیگه هیچ کدوممون ازفردانمیتونیم با خیال راحت ازخونه بریم بیرون هرلحظه باید منتظر اینطورحوادث باشیم.امیدوارم حق آتنا پایمال نشه.یاحق…

موندم اسم این جنایتکاروملعون روچی بایدگذاشت حیوان هم گاهی ازانسان بهترودلرحم تره مثل اون شیرگرسنه ای که وقتی بعلت فشار گرسنگی وازسرغریضه طبیعی وخدادادی برای زنده موندن شکم اهویی رودرید ودیدحامله بوده وبچش مثل مادرش مرده اونارونخورد رفت گوشه ای وازغصه دق کرد ومردچون خودش مادربود ای تف به وجودت بی شرف انسان نما ای تف به این روزگارلعنتی بنظرم این شخص کثیف رو باید قبل ازاعدام با۱۰۰ضربه حدوشلاق کشت وکاری کرد که زیرشلاق بازجربمیره که کاربه اعدامم نرسه

خوشم میاد همه برای خودشون یه پا داعشن
یکی میگه تو روغن داغ بکنیمش
یکی میگی بسوزونیمش
یکی میگه ۷ بار اعدامش کنن

ایشالا هر کی که هر کاری میکنه خدا دوبرابر سرش بیاره.

غمگینم اما نمیدانم برای کدام اتفاق تجاوز یا قتل یا سرقت چند تیکه النگو و یا سلاخی کردن اتنای کوچولو اما نه ناراحتم از اینکه برای قصاص جانی نصف دیه بایستی پرداخت شود حال میفهمم چرا این حوادث برای خانواده های فقیر و متوسط به پایین رخ میدهد مادامیکه این تبعیض جنسیتی در کشور باشد جانی را چه باک از جنایت.
تبعیض جنسیتی در سرزمینمان ایران , نه نه این قطعا توهینی بزرگ برای میهنی با قدمت چهار هزار ساله است.
نماز میخوانم اهل روزه گرفتنم هرگز مشروبات الکلی نمیخورم به امیرالمومنین افتخار میکنم اما نمیفهمم هرچه نهج البلاغه میخوانم چرا شباهتی با شرایط پیش رو نمیبینم پس چطور الگوی ما ان بزرگوار شد .
و نمیدانم این بلایا از کدامین خیانت ماست خیانت به میهنم ایران یا خیانت به مولایمان علی …

براي شادي روح دختر كوچكمان كمي سكوت كنيم اون از اين حرف ها خسته است?❤️

براي شادي روح دختر كوچكمان كمي سكوت كنيم اون از اين حرف ها خسته است ?❤️

اعدامش کنید عوضی رو این جور سگ هارو باید زجر کش کنن تو ملع عام که عبرت بشه واسه یک سگ دیگه تا از این جور غلط ها نکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.