قیمت اوردنچر با پایه ایمپلنت

ایمپلنت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی برای درمان بی دندانی می باشد که می تواند بی دندانی گسترده در سطح یک فک را نیز درمان نماید. یکی از انواع ایمپلنت کامل، اوردنچر می باشد که جایگزینی برای دندانهای مصنوعی سنتی می باشد. در این مقاله به بررسی اوردنچر دندان و قیمت اوردنچر با پایه ایمپلنت دندان می پردازیم.

اوردنچر با پایه ایمپلنت

روزانه با افراد زیادی مواجه میشویم که دندان های خود را به هر دلیلی از دست داده اند و دچار بی دندانی شده اند این امر باعث به وجود اومدن مشکلات زیادی برای این افراد میشود به نحوی که این افراد در زندگی روزمره خود سختی های را متحمل می شوند، این اشخاص در خوردن و بلع دچار مشکلات زیادی میشوند که این امر به سلامت این افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

این افراد به دلیل بی دندانی زیبایی لبخند خود را از دست می دهند که این امر باعث کاهش شدید اعتماد به نفس و در نتیجه خندیدن و لبخند زدن این افراد می شود پس اکثر این افراد به فکر راه چاره برای این معضل بزرگ می گردند، و اکنون بهترین موثر ترین و کارآمد ترین روش درمان بی دندانی و جایگزینی دندان های از دست رفته یا خراب ایمپلنت دندان می باشد.

ایمپلنت های دندان از قطعه به شکل پیچ که از جنس تیتانیوم ساخته میشود و در استخوان فک قرار میگیرد، یکه قطعه رابط بین پایه و روکش ایمپلنت به نام اباتمنت و خود روکش ایمپلنت که جایگزنی برای تاج دندان از دست رفته است تشکیل میشود.

اوردنچر چیست؟

در گذشته شاهد این بوده اید که اشخاصی که دندان های خود را از دست داده بودند و دچار بی دندانی بودند از دندان مصنوعی یا دست دندان برای جایگزینی دندان های خود استفاده می کردندف این روش داری عیب های فراوانی بود که زندگی روزمره این افراد را با اختلال همراه میکرد دندان های مصنوعی این افراد یا دچار لق شدگی می شد و یا کارایی لازم برای جویدن را نداشت.

اوردنچر چیست ؟

اوردنچر یه روش و رویکرد جدید در زمینه دندان مصنوعی یا دست دندان می باشد بدین گونه که با قرار دادن چندین پایه ایمپلنت در استخوان فک و سوار کردن یک دست دندان بر روی ان شما دارای یک دست دندان هستید که در سر جای خود فیکس و ثابت هستند و تکان نمی خورند، این دندان ها به دلیل این که به استخوان فک متصل شده اند دچار لق شدگی نمی شوند و لق نمیزنند و در خوردن و جویدن اختلالی ایجاد نمیکنند با استفاده از این روش به سادگی میتوان حتی غذا های سفت را نیز به راحتی جوید. اوردچر دندان بر پایه ایمپلنت یکی از روش های بسیار مفید برای کسانی است که تمامی دندان های خو یا یک فک خود را از دست داده اند و قصد جایگزینی آنها را دارند به نحوی که در زندگی روزمره ی خود دچار اختلال و مشکل نشوند.

قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت

همانطور که گفته شد اوردنچر درمانی است که در آن اشخاصی که تمامی دندان های خود را از دست داده اند با قرار دادن چند پایه ایمپلنت درون فک خود و بستن یک دست دندان روی آن بی دندانی را درمان می کند، هزینه انجام این روش درمانی کمتر از ایمپلنت کردن تمام دندان های از دست رفته است زیرا در این روش با قرار دادن تنها چند پایه ایمپلنت در درون هر فک و بستن یک دست دندان روی آن به جای استفاده از تعداد زیادی پایه ایمپلنت و بستن تعدادی پروتز دندانی بر روی آن بی دندانی را درمان میکند.

در قیمت اوردنچر دندان عوامل زیادی تاثیر گذار هستند مثل تعداد ایمپلنت استفاده شده در هر فک و برند ایمپلنت کاشته شده در فک که تاثیر بسیار زیادی در قیمت اوردنچر دارند، عوامل دیگری مثل جنس دست دندان ساخته شده جهت قرار گیری بر روی پایه ایمپلنت های کاشته شده بر قیمت کلی اوردنچر تاثیر میگذارد، میزان تخصص و تجربه دندانپزشک معالج نیز می تواند بر قیمت اوردنچر تاثیر گذار باشد و قیمت دقیق اوردنچر دندان با مشاوره و بررسی شرایط فرد تعیین می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت به ازای هر واحد، کامل، فوری، اوردنچر و …. می توانید از صفحه ( https://roshadent.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86/ ) دیدن فرمایید.

مشکلات اوردنچر

همانطور که اطلاع دارید هر درمانی دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است و اوردنچر دندان نیز از این امر مستثنا نیست اوردنچر هم همانند هردرمانی دارای مشکلاتی است مثلا بعضی ها قیمت بالاتر اوردنچر نسبت به دندان مصنوعی را که به علت قرار دان پایه های ایمپلنت مربوطه میباشد را بیان میکنند و بعضی نیاز این درمان به جراحی را عیب آن نسبت به دست دندان بیان میکنند ولی به طور کلی اوردنچر دندان مشکل یا عیب خاصی نیست که باعث آزار شما شود.

مشکلات اوردنچر

مراقبت های بعد از اوردنچر

اوردنچر هم همانند دندان ها طبیعی شما نیاز به مراقبت های روزانه و بلندمدت دارد که باید حتما به آن توجه کرد باید برای اوردنچر ها همچون دندان طبیعی از مسواک و نخ دندان استفاده شود و برای مراقبت از ایمپلنت ها هر چند وقت یکبار به دندان پزشکی جهت معاینه مراجه کنید.

عمر اوردنچر

عمر اوردنچر می تواند نسبت به نوع و برند ایمپلنت استفاده شده ، جنس دست دندان ساخته شده برای قرار گیری بر روی ایمپلنت های و عوامل دیگری متغیر می باشد ولی به طور کلی اوردنچر ها از طول عمر و دوام طولانی برخوردار هستند و بسته به ایمپلنت و جنس اوردنچر استفاده شده می تواند چند دهه نیز برسد.

 منابع : اوردنچر دندان ، overdenture

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.