جادوی سیاه چیست؟تاریخچه جادوی سیاه

جادوی سیاه چیست؟تاریخچه جادوی سیاه (دانستنی ها)

جادوی سیاه به طور سنتی به استفاده از قدرت های ماوراء طبیعی یا جادوگری برای اهداف شیطانی و خودخواهانه اشاره داشته است.

با سلام خدمت همراهان مجله فارسی ها,جادوی سیاه چیست؟تاریخچه آن به چه زمانی برمیگردد؟با همراه شوید تا به این سوالاتتان پاسخ داده شود.

جادوی سیاه چیست؟تاریخچه جادوی سیاه
جادوی سیاه چیست؟تاریخچه جادوی سیاه

با احترام به مسیر چپ و دوگانگی مسیر راست،جادوی سیاه مخرب و چپ دستروبرو و مخالف جادوی سفید خیرخواهانه است.در دوران مدرن،برخی  تعریف “جادوی سیاه”را که توسط افرادی که جادوی یا آیین های جادویی را تعریف یا استفاده می کنند،میشنوند همه آنان را معمولا متهم به استفاده از جادوی سیاه میکنند.

اما همانطور که پاراگراف اول گفته شد جادوی سیاه به جادویی که برای خودخواهانه و شیطانی استفاده شود تلقی میشود,و در طرف دیگر نیز جادوگری خیرخواهانه یا به عباراتی جادوی سفید یا راست دست نیز وجود دارد.

تاریخچه:

همانند جادوی سفیدی،ریشه های جادوی سیاه را می توان در پرستش بدوی و روحی  دنبال کرد،همانطور که در کتاب جادوگری و کیمیاگری”Robert M” تعریف شده.

بر خلاف جادوی سفید،که در آن تلاش های شامانیستی”Shamanastic”(شامان یا “Shaman”به جادوگرانی گفته میشد که جادویشان مرزی بین دنیای زندگان و مردگان بود)و برای دستیابی به نزدیکی با موجودات معنوی استفاده میشود،در برخی از متد های جادوی سیاه مدرن از همان قدرت های ماورایی و ارواح برای کارهای مثبت مثل شفا بخشی های پزشکی نیز استفاده میشود.

هرچند که زمان و مکان دقیق پدید آمدن جادوگری دقیقا معلوم نیست اما در قرن ۱۶ و ۱۷ مدارس و گروهایی برای آن تاسیس شد که طبق توانایی هاو نیازمندی های طلسم آسان تا سخت سطح بندی میشد,در همان زمان نیز “جادوی طبیعی” نیز معروف و پر استفاده شد.

در قرون وسطی نیز حکمی از ویلیام پرکینز”William Perkins” (مرگ و زندگی:۱۵۵۸–۱۶۰۲)صادر شد که بدان وسیله دستور اعدام تمامی ساحره ها و جادوگران را میداد,به طوری تمامی نوع جادوگران از به اصطلاح دانایان تا شامان ها… باید اعدام میشدند,تنها جادوگرانی که در طول عمر خود جز کارهای مثبت و شفا بخشی جادوی دیگری نکردند زنده اما با مجازات سنگین روبرو میشدند.

شیطان پرستی:

تأثیر فرهنگ عامه باعث شده است که سایر شیوه ها تحت پرچم وسیع “جادوی سیاه” از جمله مفهوم شیطان پرستی قرار بگیرند.در حالی که دعوت شیاطین یا ارواح بخش قابل قبولی از جادوی سیاه است،این عمل از پرستش یا الهی بودن چنین موجودات معنوی متمایز است.این دو معمولاً در عقاید قرون وسطایی درباره جادوگری ترکیب می شوند.

جادوی سیاه چیست؟تاریخچه جادوی سیاه
مذهب شیطان پرستی

شیطان پرستی چیزی مثل ادیان پرستش خدا اما برعکس هستند که به جای آن شیطان رده و احترام خاصی نزد افراد معتقد به شیطان پرستی دارد,که ارتباط و تحریک ارواح و نیروهای شیطانی دارد.که کلیسایی مخصوص برای خود به اسم “کلیسای شیطان”دارد.

کلیسای شیطان:

کلیسای شیطان یک سازمان مذهبی است که به شیطان پرستی اختصاص یافته است و در کتاب مقدس شیطان کد گذاری شده است. کلیسای شیطان در کاخ سیاه در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا،در والپورگیسناخت ، ۳۰ آوریل ۱۹۶۶ توسط آنتون اساندور لاوئی ، که تا زمان مرگ وی در سال ۱۹۹ ،کاهن اعظم کلیسا بود،تأسیس شد. در سال ۲۰۰۱ ، پیتر اچ گیلمور منصوب شد.به مقام کاهن اعظم،و دفتر مرکزی کلیسا به Hell’s Kitchen منهتن،شهر نیویورک منتقل شد.

اگر بخواهیم در یک پاراگراف خلاصه جادو سیاه و سفید و جادوی شیطان پرستی را خلاصه کنیم به این گونه است:

جادوی سفید فقط برای اهداف خوب یا غیر خودخواهانه مورد استفاده قرار می گیرد و  جادوی سیاه فقط به دلایل خودخواه یا “شر” استفاده می شود.شیطان پرستی هیچ خط تقسیم کننده ای ندارد.سحر و جادو سحر و جادو است،می شود آن را به کمک یا مانع استفاده می شود. شیطان پرست،به عنوان یک جادوگر، باید توانایی تصمیم گیری در مورد عادلانه بودن را داشته باشد،و سپس از قدرت سحر و جادو برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.