تغییر دکوراسیون منزل با آیینه

تغییر دکوراسیون منزل با آیینه

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب” تغییر دکوراسیون منزل با آیینه ” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

کاربرد آینه های با ابعاد مختلف

 توانایی و قدرت بالای آینه  در بازتاب نور و تصاویر، باعث شده که اکثر مردم برای تزیین منزل یا حجم دادن به منطقه ای خاص از دکوراسیون داخلی و یا برای افزایش نور و روشنایی در یک منطقه، از آن استفاده کنند.

اما هنوز هم برخی از افراد به درستی نمی دانند چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند و یا اینکه چه نوع آینه ای برای چه مکانی مناسب¬تر است.
به همین منظور در این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما دوستان عزیر را با کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا کنیم. با بکارگیری نکات درج شده می¬توانید فضای منزل یا محیط کار خود را به زیباترین و شکیل ترین نحو ممکن تزیین کنید و از آینه به عنوان یک وسیله دکوراتیو در فضاسازی¬ها بهره گیرید.
امروزه دیگر آینه صرفاً وسیله ای نیست که افراد فقط برای دیدن و برانداز کردن خودشان از آن استفاده کنند بلکه این شیء به تنهایی می¬تواند یک اثر هنری یا تزیینی در یک فضا باشد.

کاربرد آیینه

کاربرد آینه های تراش خورده

آینه هایی که با فرم های هندسی مختلف و منظم برش می خورند و سپس توسط دستگاه های مخصوص لبه آن¬ها با ضخامت های مختلف برش می¬خورد، آینه های تراش خورده نامیده می شوند. بعد ازنصب آیه و قرار گرفتن لبه¬ها ی تراش خورده در کنار هم تللألوی زیبایی از نور در آن¬ها دیده می شود. این آینه¬ها با داشتن قیمتی مناسب می¬توانند به عنوان یک پوشش مناسب و شکیل برای انواع دیوار ها انتخاب شوند. از طرفی نصب ساده ی این آینه¬ها باعث می¬شود در هر متراژ یا فضایی قابل اجرا باشند.

کاربرد آینه های ونیزی

از آنجا که آینه های ونیزی بسیار قدیمی هستند از آن ها به عنوان عتیقه نیز یاد می شود. اما امروزه هم هنرمندانی هستند که  دست به ساختن چنین آینه هایی زده اند. معمولاً بر روی آینه های ونیری تراش های ظریفی با نقوش مختلف وجود دارد که سطح شیشه را خراش داده و گاهی هنرمندان با رنگ کردن پشت این نقش ها حال و هوایی جدید را به وجود می آورند. این آینه ها به خاطر ظریف کاری ها و هنرهای دستی کمی گران تر هستند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که شما اثر هنری را خریداری می کنید.

کاربرد آینه های حجمی

معمولا این آینه ها به شکل آویز یا قابل نصب و اجرا در فضاهای مختلف می باشند. شکست های فرمی که به شکل حجمی با آینه کار می شود باعث شکست نور و ایجاد زوایای مختلف می شود که فضا را بسیار مدرن جلوه می دهد.

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی برای بزرگ تر جلو دادن فضا

استفاده از آینه برای بزرگ تر جلو دادن فضا ها یک حرکت فریبنده و زیرکانه می باشد که بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از آن استفاده می کنند. با استفاده از این تکنیک چنین تصوری می شود که فضا از آنچه که واقعا هست بزرگ تر است.

کاربرد آینه و ایجاد آرامش

با توجه به قوانین فنگ شویی آینه نیز نمادی از آب است که به فضا آرامش، تازگی و گستردگی می دهد. استفاده از آینه در بهبود حالات روانی و آرامش افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نقش موثری را ایفا می کند.

استفاده از آینه ی قاب دار یا بدون قاب

آینه های قاب دار بعد بیشتری به فضا می دهند و فضای شما را متفاوت تر جلوه می دهند. پیشنهاد متخصصان ما استفاده از آینه های قاب دار می باشد. می توانید رنگ قاب ها را متناسب و هماهنگ با مبلمان یا  سایر وسایل خود انتخاب کنید.

کاربرد آینه  در دکوراسیون آشپزخانه

معمولاً طراحان آشپزخانه سعی بر این دارند تا سینگ ظرف شویی در مقابل پنجره یا قسمتی که بر منظره ی بیرون دید داشته باشد قرار بگیرد، اما گاهی هم امکان ایجاد چنین شرایطی محیا نمی شود. در این شرایط استفاده از آینه می تواند کاری مشابه پنجره را انجام دهد و نور آشپز خانه را بیشتر کند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید آینه های آنتیک  بهتر اثر لک ناشی از ذرات آب یا چربی را مخفی می کنند.

کاربرد آینه در دکوراسیون اتاق نشیمن

از نظر معماری قرار دادن دو آینه روبه روی یکدیگر می تواند بسیار زیبا و هیجان انگیز باشد. خصوصا اگر این دو آینه بزرگ و مساوی یکدیگر انتخاب شوند. اتاق نشیمن فضایی است که شما در آن از دوستان و مهمان های خود پذیرایی می کنید، اگر می خواهید بدون پرداخت هزینه ی گزاف این فضا را بزرگ تر جلو دهید از آینه های عریض و دیوارهای آینه ای استفاده کنید همچنین قرار دادن آینه در فضای نشیمن باعث ایجاد یک حس خوب می شود.

کاربرد آینه در دکوراسیون اتاق خواب

همواره به این نکته توجه داشته باشید که بهترین محل برای نصب آینه در اتاق خواب دیوار های خالی اطراف تخت است نه  دیوار مقابل تخت خواب. اگر آینه در جای مناسبی نصب شود نور بیشتری هم در اتاق فراهم می کند. می توانید از آینه های زیبا برای پشت آباژرهای خود در روی پا تختی ها استفاده کنید. این کار باعث جلوی بیشتر آباژر شده همچنین نور اتاق را دو برابر می کند.

کاربرد آینه برای زیبایی راهرو های کشیده

انرژی مثبت در راهرو های کشیده به سرعت عبور می کند و این از معایب این راهروها است. خوشبختانه وجود آینه در این راهروها باعث می شود که  از سرعت عبور انرژی های مثبت کاسته شود و این انرژی ها مدت بیشتری در این فضا بمانند.

کاربرد آینه در زیبایی سرویس های بهداشتی

معمولاً همه ی افراد در سرویس های بهداشتی خود از آینه استفاده می کنند. اما اینکه چه نوع آینه ای باعث زیبا تر شدن سرویس ها می شود جای تأمل دارد. توصیه ما استفاده از آینه های گرد می باشد. این آینه ها علاوه بر اینکه  سختی کابینت های  چهار گوش سرویس ها را کم می کند، باعث ایجاد زیبایی ملموسی در سرویس ها نیز می شود.

مکان هایی که نصب آینه در آن ها توصیه نمی شود

هرگز آینه های خود را مقابل درب یا پنجره نصب نکنید. زیرا در این صورت نور و انرژی ساطع شده از آن به خودش باز می گردد و در فضاهای داخلی پخش نمی شود. یک راه عالی برای زیاد شدن نور اتاق،  نصب آینه کنار پنجره است.

کاربرد آینه برای ایجاد انگیزه

زمانی که انسان ها خودشان را در حال انجام دادن فعالیتی که برایشان ارزشمند است می بینند، دچار انگیزه ی بیشتری می شوند. متخصصین با استفاده از همین نکته، به نصب آینه در ورزشگاه ها روی آورده اند. آینه های نصب شده در باشگاه یا ورزشگاه ها به منظور بیشتر شدن نور یا بزرگ تر جلو دادن فضا نمی باشد، بلکه این آینه ها  برای ایجاد انگیزه ی بیشتر در ورزشکاران در مناطق به خصوصی از ورزشگاه یا باشگاه  نصب می شوند.
کاربرد آینه برای ایجاد نور در فضا:
اگر قسمتی از خانه ی شما تاریک، راکد و بی روح است، از آینه استفاده کنید. انعکاس نور در آینه باعث ایجاد روشنایی و چرخه ی انرژی در این محیط می شود.

نکته های طلایی برای استفاده از آینه

همواره سعی کنید آینه های خود را تمیز نگه دارید زیرا این تمیزی آینه ها است که باعث زیبایی و انعکاس نور در فضا می شود.
در صورت شکستن و یا ترک خوردن آینه ها آن ها رو سریع تعویض کنید، زیرا از نظر روانشناسی این آینه ها تاثیر خوبی برای شما ندارند.
هنگام انتخاب آینه برای خانه خود هدف اصلی تان را در نظر بگیرید، اگر کارایی آینه مد نظر شماست، مطمئن شوید که دو جنبه ی تزیینی و کارایی را به طور هم زمان داشته باشد و اگر تنها جنبه ی تزیینی آن مد نظر است یک آینه با قابی زیبا و تزئینات  و گاهی کاملا ساده اما شیک چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

نکات پایانی

همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی نباید زیاده روی کنید چرا که خیلی سریع از آن چیری که می خواستید فاصله خواهید گرفت. در مکان هایی که نیاز چندانی به آینه ندارند مانند آشپزخانه یا اتاق خواب، اشتباهات خیلی راحت تر رخ می دهند. ابتدا باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس از اینه ها استفاده کنید. در برخی جاها دیده شده که دیوار بین کابینت و فضای پشت ظرفشویی را با آینه تزیین می کنند در صورتی که قطرات آب به آینه صدمه می زند و باید مدام تمیز شده و تعمیر شوند. همچنین در مورد اتاق خواب نباید آینه را مستقیما روبروی تخت خواب قرار بدهید مگر اینکه صبح ها از دیدن چهره بهم ریخته خود لذت ببرید! این موضوع، جانمایی صحیح آینه در منزل را متذکر می شود، اینکه می توان از آینه ها در هر جایی استفاده کرد اما نه درهر موقعیتی! این بستگی به شما دارد که استفاده از آینه در دکوراسیون چگونه باید باشد تا به بهترین فرم و فضا دست یابید.
برخی جاهای خانه نیاز بیشتری به یک آینه دارند و باید در الویت قرار بگیرند. مکان هایی مانند راهروی ورودی، یا یک راهروی باریک که به اتاق های خانه می رود، همینطور دیوار کنار راه پله نیز مناسب است. قرار دادن آینه در این مکان ها به بزرگ تر نشان داده شدن فضا کمک بسیاری می کند. البته در هر فضایی می توانید از آینه هایی با اندازه های متفاوت و طرح های متفاوت استفاده کنید. مثلا برای اتاق نشیمن و پذیرایی آینه های بزرگ تاثیری همانند یک تابلوی نقاشی هنری بزرگ دارند.
منابع:اتاق شیک و تک
Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.