سهام عدالت تا آخر سال آزاد می شود

سهام عدالت تا آخر سال آزاد می شود(اخبار اقتصادی)

سهام عدالت تا آخر سال آزاد می شود:رئیس کل سازمان خصوصی سازی از آزادسازی سهام عدالت تا پایان امسال خبر داد.

 

سهام عدالت تا آخر سال آزاد می شود
سهام عدالت تا آخر سال آزاد می شود

زمان آزادسازی سهام عدالت

فارس:رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت:آزادسازی سهام عدالت منتظر تصویب لایحه مربوط در مجلس است و سعی می کنیم تا آخر سال سهام عدالت دست مردم آزادسازی شود.

علیرضا صالح در مورد آزادسازی سهام عدالت گفت:برای آزادسازی سهام عدالت یک لایحه در مجلس در حال بررسی و تصویب است که اگر به تصویب نهایی برسد و تبدیل به قانون شود، آزادسازی انجام می شود.

وی تاکید کرد:آزادسازی سهام عدالت باید مستند به قانون و با مصوبه مجلس انجام شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد شیوه واگذاری سهام عدالت گفت:اول باید مصوبه مجلس بیرون بیاید، این مسئله را برای تصویب به هیات واگذاری می بریم تا هیات واگذاری در مورد شیوه آزادسازی سهام عدالت تصمیم گیری کند و نمی گذاریم آزادسازی سهام عدالت مشمول مرور زمان شود.

صالح تاکید کرد:شیوه و نحوه آزادسازی سهام عدالت را باید هیات واگذاری تصمیم بگیرد.

وی افزود:اگر مصوبه مجلس در مورد آزادسازی سهام عدالت زودتر بیاید، نحوه آزادسازی سهام عدالت نیز در هیات واگذاری مشخص می شود و سعی می کنیم تا آخر سال سهام عدالت دست مردم آزادسازی شود.

سهام عدالت به ارزش اسمی هر سهم یک میلیون تومان با هدف سهام دار کردن مردم در اقتصاد کشور از سال ۱۳۸۶ به مردم واگذار شد که قرار شد ۶ دهک کم درآمد جامعه از این سهام برخوردار شوند و در مجموع حدود ۴۹ میلیون نفر دارنده سهام عدالت هستند، اما این سهام هنوز آزاد نشده است.

قرار بود طبق نظر طراحان این طرح، بهای سهام عدالت برای دو دهک کم درامد تحت پوشش کمیته امداد امام حمینی و سازمان بهزیستی رایگان باشد و برای سایر اقشار از محل سود آینده شرکت های مشمول طی ۱۰ سال مستهلک شود و بعد از ۱۰ سال این سهام به نام مردم آزاد شود، اما بعد از گذشت ۱۰ سال، دولت در سال ۹۶ اعلام کرد، تنها ۵۳۲ هزار تومان از هزینه سهام عدالت مستهلک شده و اگر کسی خواهان یک میلیون تومان ارزش اسمی این سهام است، باید بقیه پول را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کند، وگرنه در همان اندازه ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومان مالک سهام عدالت شده است.

دولت تا کنون دو نوبت سود سهام عدالت را به دارندگان این سهام به اندازه ۷۵ هزار و ۹۲ هزار تومان پرداخت کرده است.

در سبد سهام عدالت شرکت های مختلفی از جمله فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی های مهم، پالایشگاه های مهم و خودروسازی های مهم قرار دارند و اگر این سهام آزاد شود، حدود ۴۹ میلیون نفر به تعداد سهامداران کشور اضافه خواهد شد و اثر مهمی در ایجاد تعلق اجتماعی مردم و همبستگی ملی نسبت به اقتصاد و تولید کشور خواهد داشت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.